yanlış adreste değilsiniz ,blogunluk.com aynı zamanda eksANtirik.net ...

cep telefonlarında gizli numara aramasını engellemek artık çok kolay..

KİM olduklarını bilmeyen kişilerin arayıp taciz ve tehditlerine maruz kalan cep telefonu kullanıcıları isterlerse “gizli numaraları” engellemeye başladı. Telekomünikasyon Kurulu’nun kararı doğrultusunda 3 cep telefonu operatörü, 1 Ocak’tan tarihinden itibaren isteyen abonelere “gizli numaralardan aranmamasını” sağlamaya başladı. Cep telefonlarından (yıldız 253 kare) tuşlarına basarak, arama yapılması durumunda “gizli numaraları” engelleme süreci başlatılmış olacak. Çağrıyı alan cep telefonu işletmecisi abonesine gizli numaralardan aranmak istemediğini sesli yanıt sistemi ile teyit ettirdikten sonra, artık gizli numaralardan aranamayacağını bildirecek. Bu hakkını kullanan abonelere yönelik gizli numaradan aramalarda, “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir” anonsu yapılıyor. Servis “kare 253 kare” yazılarak onaylandığında ise devre dışı kalıyor

Rasgele yazılar

Yazar Hakkında

eksANtirik

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..


4 Yorum yapılmış “cep telefonlarında gizli numara aramasını engellemek artık çok kolay..”

  1. SaoLasın Gerçekten Lazımdı …. Bilgi için Tşk.e ….

  2. saol lasımdı halleddık ısısmızı…

  3. Saolasın ya arkadas ınsan ınsan olmalı ılk once bu ne ya bı ınsan gece gunduz dakıka bası caldırılır mı aranır mı sesımı dınleyıp ne yapmaya calısıyorlar ya….

  4. SAOLASIN KARDES ELERİNE SAĞLIK

Yorum YapınBu blog BloggerV.com yesidir.